TOROSLAR, 19 MAYIS’TA SUYUN ALTINDA DEV TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİ AÇTI

2083 İzleme

TOROSLAR, 19 MAYIS’TA SUYUN ALTINDA DEV TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERİ AÇTI

Toroslar Belediyesi; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, ay yıldızlı şanlı bayrağımızı ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün portrelerini Olimpik Yüzme Havuzunun derinliklerinde açarak, Ata’mızı andı

Lions Kulübü ile ortaklaşa düzenlenen ve Mersin Dalış Merkezi Spor Kulübü Dalış Ekibinin de destek verdiği etkinlik, Çukurova Mahallesi’nde 18 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa; Toroslar Belediye Başkan Vekili Haluk Mutluay katıldı.

Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Toroslar Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, Mersin Lions Kulübü Dönem Başkanı Şenay Turan ve Lions Kulübü üyeleri ile Mersin Dalış Merkezi Spor Kulübü yöneticileri ve vatandaşların da hazır bulunduğu programın açılışı; Toroslar Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterileriyle yapıldı.

Programda bir konuşma yapan Lions Kulübü Dönem Başkanı Şenay Turan, bu yıl ikincisini organize ettikleri etkinliğin gerçekleştirilmesini sağlayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Toroslar Belediyesi Başkan Vekili Haluk Mutluay da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, Toroslar Belediyesi olarak böyle anlamlı bir etkinliğe imza atmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Toroslar Belediyesi Başkan Vekili Haluk Mutluay programa sundukları katkılarından dolayı Lions Kulübü Yöneticilerine ve Mersin Dalış Merkezi Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ersan’a teşekkür ederek, bir plaket takdim etti. Mutluay, ayrıca geçtiğimiz hafta sonu Toroslar'da yapılan Arnis Kali Escrima Türkiye Şampiyonası'nda derece alan sporculara da madalyalarını ve kupalarını vererek, tebrik etti.

19 Mayıs Kutlamalarında, Mersin Dalış Merkezi Spor Kulübü dalgıçları, 20x30 metre ebatlarındaki Türk Bayrağı ve Atatürk portrelerini, yüzme havuzunun derinliklerinde açarken, programa katılan davetlilerde ellerinde Türk bayraklarıyla dalgıçlara destek verdi.

İLGİLİ VİDEOLAR