TOROSLAR BELEDİYESİ EVLENDİRME MEMURLUĞU, YENİ YERİNDE

2041 İzleme

TOROSLAR BELEDİYESİ EVLENDİRME MEMURLUĞU, YENİ YERİNDE

Toroslar Belediyesi Evlendirme Memurluğu, Yunus Emre Kültür Merkezinde oluşturulan yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Daha önce Toroslar Belediyesi Ayışığı Konferans ve Düğün Salonu binasında çalışmalarını yürüten evlendirme memurluğu; evlilik işlemlerinin daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi için Kaymakamlık ve İlçe Nüfus Müdürlüğüne de yakın mesafede bulunan Halkkent Mahallesi’ndeki Yunus Emre Kültür Merkezi’ne taşındı.

Bundan böyle, evlenecek çiftlerin evlilik başvuruları ve nikah işlemleri özel dizayn edilmiş olan nikah salonunda gerçekleştirilecek.

‘Yeni Salonun İlk Nikahını Başkan Tuna Kıydı’

Yunus Emre Kültür Merkezi’nin alt katında oluşturdukları Evlendirme Memurluğunu ziyaret eden Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, evlenecek iki çiftin nikah akitlerini yeni nikah salonunda gerçekleştirdi.

Çiftlere bir ömür boyu mutluluk dileyen Belediye Başkanı Hamit Tuna: “Artık yeni evlenecek çiftlerimizin nikahını daha güzel bir mekanda gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Yunus Emre Kültür Merkezinde hazırladıkları yaklaşık 200 kişilik nikah salonunun yanı sıra daha fazla kişinin katılabileceği 700 kişilik salonlarının da yer aldığının bilgisini veren Başkan Tuna: “Kaymakamlık ve İlçe Nüfus Müdürlüğümüzün bu bölgeye taşınması nedeniyle, vatandaşlarımızın işlemlerini daha hızlı ve kolay yapabilmesi için Halkkent Mahallemizdeki Yunus Emre Kültür Merkezimizin alt katında var olan bir salonu evlendirme memurluğumuz için hazırladık ve yeni bir nikah salonu dizayn ettik. Çiftlerimiz artık, nikah işlemlerini ve nikahlarını Ayışığı Konferans ve Düğün Salonu’nda değil yeni yerinde gerçekleştirecekler. Burası yaklaşık 200 kişiyi alabilecek bir kapasitede dizayn edildi. Küçük çaplı nikah işlemlerini burada gerçekleştireceğiz. Daha geniş kapsamlı nikahlarımız için de 700 kişilik bir salonumuz var. Amacımız, vatandaşlarımızın daha nezih ortamlarda nikah akitlerinin tamamlanmasına vesile olmaktır. Allah tüm çiftlerimizi mesut ve bahtiyar etsin. Yeni nikah salonumuzun Toroslar’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İLGİLİ VİDEOLAR