TOROSLAR’DA YEŞİL ALAN BAKIMLARI SÜRÜYOR

1752 İzleme

Toroslar Belediyesi, ilçe genelindeki park ve yeşil alanlar ile sosyal tesislerde bakım, onarım ve peyzaj çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda; park ve yeşil alanlardaki ağaçlar budanıyor, çimler biçiliyor, çocuk oyun grupları ve banklar onarılıyor veya yenileriyle değiştiriliyor.

         Konuyla ilgili bir açıklama yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, bir yandan ilçeye yeni parklar kazandırırken diğer yandan da mevcut parkların bakım ve onarımlarına önem verdiklerini söyledi.

            13yılda yaptıkları planlı çalışmalarla ilçedeki yeşil alan miktarını bir milyon 100 bin metrekareye ulaştırdıklarını kaydeden Başkan Hamit Tuna, sağlıklı yaşamın sağlıklı çevre ile mümkün olacağını belirterek: “Toroslarımızı her alanda olduğu gibi yeşil alan konusunda da öne çıkan bir İlçe statüsüne kavuşturduk.Bu nedenle ekiplerimiz tüm hızıyla çalışıyor. Boş arsa bulunan mahallelerimizde birkaç mahalleye hitap edecek büyük parklar yaparken, mevcut parklarımızı bakım ve onarımlayeniliyoruz.Sürdürülebilir yaşam için yeşil alanlar çok önemli. Toroslar Belediyesi olarak bütün gücümüzle ilçedeki yeşil alan miktarını arttırmaya çalışıyoruz” dedi.

İLGİLİ VİDEOLAR